Skip to main content

“AvrupaDİŞ’te, Yenilikçi çözümlerle, tedavinizi aynı gün tamamlayın!”

Diş estetiği ve tedavisinde çözüme hemen ulaşmak için, dijital diş hekimliğinin hızlı ve etkili çözümlerinden yararlanın. Cad-cam hassas görüntüleme sistemleri ve bilgisayar programları ile dişlerinize tam uyum sağlayan tedavileri doktorunuz ile birlikte tasarlayın ve sonucu aynı gün içerisinde alın!

Estetik Gülüş Tasarımı (Smile Design)

“Gülüşünüzü teknoloji ile tasarlayın!”

Her açıdan estetik, parlak ve yüzünüzle tam uyumlu bir gülüş için, doktorunuzla birlikte en iyisini seçin. Teknoloji ve uzmanlığı bir araya getiren DSD yöntemi ile tedavinizin sonuçlarını önceden görerek yola çıkın. Kısa süreli ve tam istediğiniz gibi bir sonuca kolayca ulaşabileceğiniz DSD yöntemini uzman hekiminiz ile tercih edin, estetik görünümlü ve sağlıklı dişlerinizle özgürce gülün!

HOLLYWOOD SMILE

“Mükemmel bir gülüş için tüm detayları düşünün!”

Kusursuz bir görünüm için ağız ve dişlerinizdeki tüm detaylar önemlidir. Hollywood gülüşü yönteminde estetik bir gülüş için her detay düşünülür. Dişlerin pozisyonu, simetrisi, dişetlerinin görünürlüğü ve sağlığı, dudakların duruşu ve genişliği gibi birden fazla unsurun bir arada değerlendirildiği Hollywood gülüşü için uzman hekimlerimizle kusursuza ulaşın!

Gülüş Estetiği nedir ? Nasıl yapılır?

Gülüş  Estetiği ve Tasarımı, gülme esnasında dişlerden veya diş etlerinden kaynaklı orantısızlık, şekil bozukluğu veya kötü bir görüntü oluşuyor ise bu bozukluğun ne şekilde giderilebileceğinin planlanması işidir.  Gülüş estetiği için kliniğine başvuran hastaya yapılacak olan estetik diş hekimliği uygulamalarının planlandığı ve bu planlamanın tamamının bilgisayar üzerinde yapıldığı uygulamayı Dijital Gülüş Tasarımı denir.

Akıllı Gülüş Tasarımı Nedir?

Dijital gülüş estetiği işlemleri sırasında bu iş için özel olarak üretilmiş yapay zekâ kullanan bilgisayar programları yardımcılığıyla yaptığımız tasarımın adıdır akıllı gülüş tasarımı. AvrupaDİŞ olarak şubelerimizde sadece dijital gülüş tasarımı için değil gerekli tüm tedavilerde bilgisayar programları ile hatasız tedavi prensibine sadık kalıyoruz.

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş tasarımı ile planlanmış olan işlemlerin uygulandığı aşamadır. AvrupaDİŞ olarak bizler kliniklerimizde yapacak olduğumuz gülüş estetiği uygulamaları, sonrasında geri dönüşümü olmayacak işlemler içeriyor ise, önce üç boyutlu yazıcıdan yapacak olduğumuz dişlerin plastik çıktılarını alıp hastamıza uygulayıp birebir ağız içinde görüp emin olduktan sonra gülüş estetiğine başlıyoruz.

Gülüş Estetiği Neden Uygulanır?

Başarılı bir gülüş estetiği uygulamasından sonra kişilerin özgüvenle gülebilmesi çok önemli bir değerdir.

Pembe Estetik Nedir?

Bazı durumlarda diş etleri çok görünebilir, bu kişinin ince dudak yapısından veya dudak üstündeki kasların çok aşırı kasılıyor olmasından kaynaklanabilir. Kişi çok ince bir dudak profiline sahip ise dudak dolgusu gibi estetik işlemler uygulanması gerekebilir.  Dudak kaslarının çok aşırı kasılıyor olmasından diş etleri fazla görünüyor ise dudak kasları üzerine yapılacak olan basit işlemle de bu çözülebilir.

Gingivoplasti

Bazı durumlarda ise diş etleri anatomik olarak çok fazla görünüyordur veya dişlerin boyları çok kısadır. Bu gibi durumlarda gingivoplasti dediğimiz lazerle diş etlerinin kesilerek şekillendirdiği uygulama rahatlıkla yapılabilir.  Bazı durumlarda ise diş etlerinde orantısızlık vardır, bir taraf çok kısa bir taraf daha uzun ise bu orantısızlık yine lazerle kolaylıkla kesilerek düzeltilebilir.

Gülüş Esteti  pahalı bir tedavi midir?

Gülüş tasarımı bir planlama işi olduğu için çok maliyetli bir tedavi değildir. Genellikle çoğu gülüş tasarımı uygulaması muayene ücreti karşılığında yapılan bir işlemdir.

Tasarım beğenildikten sonra yapılacak olan gülüş estetiği işlemlerinin fiyatı hastamıza zaten bildirilmektedir.

Gülüş Estetiği  Güncel Fiyatı Ne Kadar?

Gülüş estetiği fiyatları sabit bir fiyat değildir çünkü gülüş estetiği işlemleri çok kapsamlı ve kişiye özel tedavilerdir. Örnek vermek gerekirse bir kişiye sadece basit bir diş taşı temizliği yaparak kazandırabileceğimiz estetik sonucu, başka bir kişide ise tüm çene lamine uygulaması ile sağlayabiliyoruz.  Gülüş estetiği fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan malzeme kalitesinin de payı vardır.

Gülüş Tasarımı Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler?

Bazı durumlarda hastalar ile fikir ayrılıklarına düşebiliyoruz ama unutulmamalıdır ki AvrupaDİŞ’te her gün onlarca hastamız gülüş estetiği uygulamaları yapmaktayız, diş doktoru olmanın vermiş olduğu bir tecrübe olarak da yapılacak işlemin sonrasında ağız içinde nasıl görüneceğine, kişinin gerekli fonksiyonlarını nasıl yerine getirebileceğini biz daha iyi biliyoruz.

Estetik Diş Hekimliğinde Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir?

Birçok estetik diş hekimliği uygulaması, sonrasında geri dönüşümü olmayan tedavilerdir. Bu yüzden biz kliniklerimizde estetik diş hekimliği uygulaması yaptığımız durumlarda mutlaka tedaviye başlamadan önce üç boyutlu yazıcılardan çıktı alıp hastalarımızın ağzında birebir gördükten sonra işlemlere başlamaktayız.

Estetik Diş Hekimliği Neleri Kapsar?

Estetik diş hekimliği kapsamında dişler, diş etleri ve onu çevreleyen dudaklar bulunmaktadır. Dolayısıyla bu dokulardaki estetiği bozan unsurların hepsine müdahale edildiği tedavidir estetik diş hekimliği.

  • Diş etlerinin çok fazla görünmesine sebep olan ince dudak kontürü veya gülümseme esnasında çok aşırı kasılan üst dudak kasları dolgu gibi uygulamalarla düzeltilebilir.
  • Dişlerdeki renk bozuklukları, diş temizliği ve beyazlatma gibi uygulamalarla veya estetik dolgu gibi uygulamalarla düzeltilir.
  • Dişlerdeki çapraşıklıklar ortodonti tedavisi ile düzeltilir.
  • Diş eksiklikleri implant uygulamalarıyla giderilir.
  • Diş etindeki asimetrik görüntüler pembe estetik ile çözümlenir.
  • Dişlerin yüzeylerine yapılacak olan Lamine veya full kromlar estetik diş hekimliğinin çalışma alanlarındandır.

Hollywood Gülüş Estetiği Nedir?

Hollywood yıldızlarının bembeyaz pırıl pırıl, dolu dolu gülümsemesinin taklit edildiği uygulamalardır aslında. Bu estetik diş hekimliği uygulamasında mantık, doğallıktan daha uzak, parlak, yoğun bir beyaz rengin kullanıldığı ve daha iri dişlerin yapıldığı bir uygulama türüdür. Dişlerin boyları normalden biraz daha uzun yapılacağı için estetik görüntünün desteklenmesi için dudak dolguları şart olmaktadır. Sonrasında yoğun beyaz renkte renk değişmelerin olmaması için kişilerin özellikle renklendirici gıdalardan uzak durmaları gerekmektedir.

Gülüş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Kişiye uygulanacak gülüş estetiği tedavileri içinde ortodonti tedavisi var ise bu işlem 1-2 seneyi bulabilmekte.  Diş eksikliği sebebiyle implant uygulaması yapılacak ise bu da 2-3 ay kadar süreyi uzatabilmektedir. Ancak AvrupaDİŞ olarak kurumlarımızda robotik implant cerrahisi kullanarak bu süreyi daha da kısa süreleri indirme imkânımız vardır.

Gülüş Estetiğinin Dişe Zararı Var mı?

Birçok gülüş estetiği uygulamasının dişlere hiçbir zararı bulunmamaktadır. Örnek vermek gerekirse çapraşıklığı olan dişlerin ortodonti tedavisi ile düzeltilmesi dişe zarar vermenin ötesinde ilerde oluşabilecek zararları önleme açısından zorunlu bir uygulamadır.

Gülüş Tasarımında Diş Renk Farkları Nasıl Tedavi Edilir?

Kişilerde diş renk farklılıkları bazı dişlerin geçmişte yaşadığı travmalara bağlı olarak cansız olmasından kaynaklanabilir.

Bu gibi durumları AvrupaDİŞ olarak bizler tomografik muayenelerle diş köklerini inceleyerek tespit edebilmekdeyiz. Test ve tomografi sonrasında gerekli görülürse diş rengi bozukluğu dişin içine yerleştirilen bir takım beyazlatıcı ilaçlarla tedavi edilir ve söz konusu diş diğer dişlerle aynı rengi alır.

Gülüş Estetiği Ortodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Günümüzde gülüş estetiği amaçlı ortodonti tedavilerini çoğunlukla 30 yaş üzeri bireylere uygulamaktayız.

Tabii ki bu yaş grubunun sosyal statüsü göz önünde bulundurulduğunda dişlerinde teller ile 1-2 senelik süreyi geçirmek istememektedirler. AvrupaDİŞ olarak bu yaş grubundaki hastalarımıza görünmez şeffaf veya beyaz braketlerle ortodonti tedavisi uygulayabildiğimiz gibi, şeffaf plaklarla da bu diş çapraşıklıklarını çok kolay şekilde çözebilmekteyiz.

Porselen Laminalar ve Uygulama Alanları?

Porselen laminalar dişin ön yüzeyine yerleştirilen 1 mm’den daha ince olan, halk arasında yaprak porselen adıyla da anılan bir estetik diş hekimliği uygulamasıdır.

Laminate Veneer Nedir?

Laminate Veneer dediğimiz uygulamalar, dişin ön yüzeyinde hafif aşındırmalar yapıp bazı durumlarda hiç aşındırmaya yapmadan dişin ön yüzeyine yapıştırılan kaplamalardır. Kompozit porselen, zirkonyum full seramik gibi bir çok materyal kullanılabilir, en çok tercih edilen ise porselen laminalardır.

 Kişiye Özel Gülüş Estetiği

 Ömür Boyu Garanti, AvrupaDİŞ uzman kadrosu ile hızlı ve etkili bir şekilde estetik bir gülüşe kavuşmanızı sağlar.

Bir Cevap Yazın

Close Menu