“AvrupaDİŞ’te, Yenilikçi çözümlerle, tedavinizi aynı gün tamamlayın!”

Diş estetiği ve tedavisinde çözüme hemen ulaşmak için, dijital diş hekimliğinin hızlı ve etkili çözümlerinden yararlanın. Cad-cam hassas görüntüleme sistemleri ve bilgisayar programları ile dişlerinize tam uyum sağlayan tedavileri doktorunuz ile birlikte tasarlayın ve sonucu aynı gün içerisinde alın!

Estetik Gülüş Tasarımı (Smile Design)

“Gülüşünüzü teknoloji ile tasarlayın!”

Her açıdan estetik, parlak ve yüzünüzle tam uyumlu bir gülüş için, doktorunuzla birlikte en iyisini seçin. Teknoloji ve uzmanlığı bir araya getiren DSD yöntemi ile tedavinizin sonuçlarını önceden görerek yola çıkın. Kısa süreli ve tam istediğiniz gibi bir sonuca kolayca ulaşabileceğiniz DSD yöntemini uzman hekiminiz ile tercih edin, estetik görünümlü ve sağlıklı dişlerinizle özgürce gülün!

HOLLYWOOD SMILE

“Mükemmel bir gülüş için tüm detayları düşünün!”

Kusursuz bir görünüm için ağız ve dişlerinizdeki tüm detaylar önemlidir. Hollywood gülüşü yönteminde estetik bir gülüş için her detay düşünülür. Dişlerin pozisyonu, simetrisi, dişetlerinin görünürlüğü ve sağlığı, dudakların duruşu ve genişliği gibi birden fazla unsurun bir arada değerlendirildiği Hollywood gülüşü için uzman hekimlerimizle kusursuza ulaşın!

Gülüş Estetiği nedir ? Nasıl yapılır?

Gülüş  Estetiği ve Tasarımı, gülme esnasında dişlerden veya diş etlerinden kaynaklı orantısızlık, şekil bozukluğu veya kötü bir görüntü oluşuyor ise bu bozukluğun ne şekilde giderilebileceğinin planlanması işidir.  Gülüş estetiği için kliniğine başvuran hastaya yapılacak olan estetik diş hekimliği uygulamalarının planlandığı ve bu planlamanın tamamının bilgisayar üzerinde yapıldığı uygulamayı Dijital Gülüş Tasarımı denir.

Akıllı Gülüş Tasarımı Nedir?

Dijital gülüş estetiği işlemleri sırasında bu iş için özel olarak üretilmiş yapay zekâ kullanan bilgisayar programları yardımcılığıyla yaptığımız tasarımın adıdır akıllı gülüş tasarımı. AvrupaDİŞ olarak şubelerimizde sadece dijital gülüş tasarımı için değil gerekli tüm tedavilerde bilgisayar programları ile hatasız tedavi prensibine sadık kalıyoruz.

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş tasarımı ile planlanmış olan işlemlerin uygulandığı aşamadır. AvrupaDİŞ olarak bizler kliniklerimizde yapacak olduğumuz gülüş estetiği uygulamaları, sonrasında geri dönüşümü olmayacak işlemler içeriyor ise, önce üç boyutlu yazıcıdan yapacak olduğumuz dişlerin plastik çıktılarını alıp hastamıza uygulayıp birebir ağız içinde görüp emin olduktan sonra gülüş estetiğine başlıyoruz.

Gülüş Estetiği Neden Uygulanır?

Başarılı bir gülüş estetiği uygulamasından sonra kişilerin özgüvenle gülebilmesi çok önemli bir değerdir.

Pembe Estetik Nedir?

Bazı durumlarda diş etleri çok görünebilir, bu kişinin ince dudak yapısından veya dudak üstündeki kasların çok aşırı kasılıyor olmasından kaynaklanabilir. Kişi çok ince bir dudak profiline sahip ise dudak dolgusu gibi estetik işlemler uygulanması gerekebilir.  Dudak kaslarının çok aşırı kasılıyor olmasından diş etleri fazla görünüyor ise dudak kasları üzerine yapılacak olan basit işlemle de bu çözülebilir.

Gingivoplasti

Bazı durumlarda ise diş etleri anatomik olarak çok fazla görünüyordur veya dişlerin boyları çok kısadır. Bu gibi durumlarda gingivoplasti dediğimiz lazerle diş etlerinin kesilerek şekillendirdiği uygulama rahatlıkla yapılabilir.  Bazı durumlarda ise diş etlerinde orantısızlık vardır, bir taraf çok kısa bir taraf daha uzun ise bu orantısızlık yine lazerle kolaylıkla kesilerek düzeltilebilir.

Gülüş Esteti  pahalı bir tedavi midir?

Gülüş tasarımı bir planlama işi olduğu için çok maliyetli bir tedavi değildir. Genellikle çoğu gülüş tasarımı uygulaması muayene ücreti karşılığında yapılan bir işlemdir.

Tasarım beğenildikten sonra yapılacak olan gülüş estetiği işlemlerinin fiyatı hastamıza zaten bildirilmektedir.

Gülüş Estetiği  Güncel Fiyatı Ne Kadar?

Gülüş estetiği fiyatları sabit bir fiyat değildir çünkü gülüş estetiği işlemleri çok kapsamlı ve kişiye özel tedavilerdir. Örnek vermek gerekirse bir kişiye sadece basit bir diş taşı temizliği yaparak kazandırabileceğimiz estetik sonucu, başka bir kişide ise tüm çene lamine uygulaması ile sağlayabiliyoruz.  Gülüş estetiği fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan malzeme kalitesinin de payı vardır.

Gülüş Tasarımı Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler?

Bazı durumlarda hastalar ile fikir ayrılıklarına düşebiliyoruz ama unutulmamalıdır ki AvrupaDİŞ’te her gün onlarca hastamız gülüş estetiği uygulamaları yapmaktayız, diş doktoru olmanın vermiş olduğu bir tecrübe olarak da yapılacak işlemin sonrasında ağız içinde nasıl görüneceğine, kişinin gerekli fonksiyonlarını nasıl yerine getirebileceğini biz daha iyi biliyoruz.

Estetik Diş Hekimliğinde Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir?

Birçok estetik diş hekimliği uygulaması, sonrasında geri dönüşümü olmayan tedavilerdir. Bu yüzden biz kliniklerimizde estetik diş hekimliği uygulaması yaptığımız durumlarda mutlaka tedaviye başlamadan önce üç boyutlu yazıcılardan çıktı alıp hastalarımızın ağzında birebir gördükten sonra işlemlere başlamaktayız.

Estetik Diş Hekimliği Neleri Kapsar?

Estetik diş hekimliği kapsamında dişler, diş etleri ve onu çevreleyen dudaklar bulunmaktadır. Dolayısıyla bu dokulardaki estetiği bozan unsurların hepsine müdahale edildiği tedavidir estetik diş hekimliği.

 • Diş etlerinin çok fazla görünmesine sebep olan ince dudak kontürü veya gülümseme esnasında çok aşırı kasılan üst dudak kasları dolgu gibi uygulamalarla düzeltilebilir.
 • Dişlerdeki renk bozuklukları, diş temizliği ve beyazlatma gibi uygulamalarla veya estetik dolgu gibi uygulamalarla düzeltilir.
 • Dişlerdeki çapraşıklıklar ortodonti tedavisi ile düzeltilir.
 • Diş eksiklikleri implant uygulamalarıyla giderilir.
 • Diş etindeki asimetrik görüntüler pembe estetik ile çözümlenir.
 • Dişlerin yüzeylerine yapılacak olan Lamine veya full kromlar estetik diş hekimliğinin çalışma alanlarındandır.

Hollywood Gülüş Estetiği Nedir?

Hollywood yıldızlarının bembeyaz pırıl pırıl, dolu dolu gülümsemesinin taklit edildiği uygulamalardır aslında. Bu estetik diş hekimliği uygulamasında mantık, doğallıktan daha uzak, parlak, yoğun bir beyaz rengin kullanıldığı ve daha iri dişlerin yapıldığı bir uygulama türüdür. Dişlerin boyları normalden biraz daha uzun yapılacağı için estetik görüntünün desteklenmesi için dudak dolguları şart olmaktadır. Sonrasında yoğun beyaz renkte renk değişmelerin olmaması için kişilerin özellikle renklendirici gıdalardan uzak durmaları gerekmektedir.

Gülüş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Kişiye uygulanacak gülüş estetiği tedavileri içinde ortodonti tedavisi var ise bu işlem 1-2 seneyi bulabilmekte.  Diş eksikliği sebebiyle implant uygulaması yapılacak ise bu da 2-3 ay kadar süreyi uzatabilmektedir. Ancak AvrupaDİŞ olarak kurumlarımızda robotik implant cerrahisi kullanarak bu süreyi daha da kısa süreleri indirme imkânımız vardır.

Gülüş Estetiğinin Dişe Zararı Var mı?

Birçok gülüş estetiği uygulamasının dişlere hiçbir zararı bulunmamaktadır. Örnek vermek gerekirse çapraşıklığı olan dişlerin ortodonti tedavisi ile düzeltilmesi dişe zarar vermenin ötesinde ilerde oluşabilecek zararları önleme açısından zorunlu bir uygulamadır.

Gülüş Tasarımında Diş Renk Farkları Nasıl Tedavi Edilir?

Kişilerde diş renk farklılıkları bazı dişlerin geçmişte yaşadığı travmalara bağlı olarak cansız olmasından kaynaklanabilir.

Bu gibi durumları AvrupaDİŞ olarak bizler tomografik muayenelerle diş köklerini inceleyerek tespit edebilmekdeyiz. Test ve tomografi sonrasında gerekli görülürse diş rengi bozukluğu dişin içine yerleştirilen bir takım beyazlatıcı ilaçlarla tedavi edilir ve söz konusu diş diğer dişlerle aynı rengi alır.

Gülüş Estetiği Ortodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Günümüzde gülüş estetiği amaçlı ortodonti tedavilerini çoğunlukla 30 yaş üzeri bireylere uygulamaktayız.

Tabii ki bu yaş grubunun sosyal statüsü göz önünde bulundurulduğunda dişlerinde teller ile 1-2 senelik süreyi geçirmek istememektedirler. AvrupaDİŞ olarak bu yaş grubundaki hastalarımıza görünmez şeffaf veya beyaz braketlerle ortodonti tedavisi uygulayabildiğimiz gibi, şeffaf plaklarla da bu diş çapraşıklıklarını çok kolay şekilde çözebilmekteyiz.

Porselen Laminalar ve Uygulama Alanları?

Porselen laminalar dişin ön yüzeyine yerleştirilen 1 mm’den daha ince olan, halk arasında yaprak porselen adıyla da anılan bir estetik diş hekimliği uygulamasıdır.

Laminate Veneer Nedir?

Laminate Veneer dediğimiz uygulamalar, dişin ön yüzeyinde hafif aşındırmalar yapıp bazı durumlarda hiç aşındırmaya yapmadan dişin ön yüzeyine yapıştırılan kaplamalardır. Kompozit porselen, zirkonyum full seramik gibi bir çok materyal kullanılabilir, en çok tercih edilen ise porselen laminalardır.

 Kişiye Özel Gülüş Estetiği

 Ömür Boyu Garanti, AvrupaDİŞ uzman kadrosu ile hızlı ve etkili bir şekilde estetik bir gülüşe kavuşmanızı sağlar.

Beğendiyseniz?

Oy verebilirsiniz.

Ortalama Oy 4.9 / 5. Oy sayısı: 7859

Henüz oylanmadı. İlk oylayan siz olun.

Paylaş:
TurkeyEnglishGermanUnited Arabic EmiratesRussia

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ HAKKINDA AYDINLATMA/BİLGİLENDİRME METNİ

İşbu Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVKK”) “Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlülüğü” başlıklı 10. Maddesi ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ uyarınca, veri sorumlusu sıfatıyla BEYDENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIK MERKEZİ A.Ş. (AVRUPADİŞ veya “Şirket”) tarafından hazırlanmıştır.

BEYDENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIK MERKEZİ A.Ş. ("AVRUPADİŞ") olarak, kişisel verilerinizin güvenliği konusuna önem vermekteyiz. Bu bilinçle, sizlere ait her türlü kişisel verinin mümkün olabilen en iyi şekilde ve özenle işlenerek muhafaza edilmesine büyük hassasiyet göstermekteyiz. Bu sorumluluğumuzun bilinci ile 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verilerinizi aşağıda belirtilen çerçevede işlemekteyiz.

BEYDENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIK MERKEZİ A.Ş.

Adres: Yakuplu Mh. Hürriyet Bulvarı Skyport Residence No:1/27-49 Beylikdüzü / İSTANBUL

Telefon: +90 444 2 280

E-Posta: [email protected]

Kep adresi:

Kişisel Verilerin Toplanması, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Sizlere yüksek standartlarda hizmet sunabilmek amacı ile kişisel verilerinizi, verilen hizmetin niteliğine bağlı olarak fiziksel mekânlar ve benzeri kanallardan sözlü, yazılı, görsel, ya da elektronik olarak elde etmekteyiz.

Bu kapsamda tüm tıbbî teşhis, muayene, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi için gerekli olan ve bu amaçla elde edilen kişisel sağlık verisi başta olmak üzere, başlıca genel ve özel nitelikli kişisel veriler aşağıda sıralanmıştır;

 • Adınız, soyadınız, T.C. kimlik numaranız, Türk vatandaşı olmamanız halinde pasaport numaranız veya geçici TC kimlik numaranız, doğum yeri ve tarihiniz, medeni haliniz, cinsiyet bilginiz gibi kimlik verileriniz ve ibraz ettiğiniz TC Kimlik Kartı ya da Ehliyet fotokopiniz,
 • Adresiniz, Telefon numaranız, Elektronik posta adresiniz gibi iletişim verileriniz,
 • Banka hesap numaranız, IBAN numaranız gibi finansal verileriniz,
 • Dosyanızda takip edilmesi amacıyla sunduğunuz laboratuvar ve görüntüleme sonuçlarınız, test sonuçlarınız, muayene verileriniz, reçete bilgileriniz gibi tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi sırasında elde edilen sağlığa ilişkin verileriniz,
 • Hizmetlerimizi değerlendirmek amacı ile paylaştığınız yanıt ve yorumlarınız,
 • Kliniğimizi ziyaretiniz sırasında alınan kapalı devre kamera sistemi görüntü ve ses kaydınız,
 • Sağlık hizmetlerinin finansmanı ve planlaması amacıyla özel sağlık sigortasına ilişkin verileriniz ve Sosyal Güvenlik Kurumu verileriniz,
 • Kendi rızanız ile ilettiğiniz tıbbi belgeler, anketler, form bilgileriniz ve konum verileriniz.

Yukarıda sayılmış olan kişisel verileriniz ile özel nitelikli kişisel verileriniz aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

 • Kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi,
 • İlgili mevzuat uyarınca Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile talep edilen bilgilerin paylaşılması,
 • Yasal ve düzenleyici gereksinimlerin yerine getirilmesi,
 • Hasta Hizmetleri, Mali İşler bölümleri tarafından sağlık hizmetlerinizin finansmanı, tetkik, teşhis ve tedavi giderlerinizin karşılanması, müstehaklık sorgusu kapsamında özel sigorta şirketler ile talep edilen bilgilerin paylaşılması,
 • Personelimiz aracılığı ile randevunuz hakkında sizi bilgilendirme,
 • Hasta Hizmetleri bölümümüz tarafından kimliğinizin teyit edilmesi,
 • KVKK danışmanlarımız tarafından çalışanlarımıza eğitim verilmesi,
 • Hasta Hizmetleri, Mali İşler bölümlerimiz tarafından hizmetlerimiz karşılığında faturalandırma yapılması,
 • Hasta Hizmetleri, Mali İşler bölümleri tarafından kliniğimiz ile anlaşmalı olan kurumlarla ilişkinizin teyit edilmesi,
 • Klinik Yönetimi ve Personeli tarafından sağlık hizmetlerimize ilişkin her türlü soru ve şikâyetinize cevap verilebilmesi,
 • Klinik Yönetimi, Bilgi Sistemleri bölümleri tarafından kliniğimizdeki sistem ve uygulamalarının veri güvenliği kapsamında tüm gerekli teknik ve idari tedbirlerin alınması,
 • Klinik yönetimi ve personeli tarafından hasta memnuniyetinin ölçülmesi, arttırılması ve araştırılması,
 • Kurumun iş birliği içerisinde olduğu eğitim kurumları tarafından eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yerine getirilebilmesi.

Yukarıda belirtilen "Kişisel ve Özel Nitelikli Verileriniz" AVRUPADİŞ ve dış hizmet sağlayıcıların bünyesinde fiziki ve elektronik arşivlerde büyük bir titizlik ve mevzuat hükümlerine riayet edilerek muhafaza edilebilecektir.

Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel verileriniz, 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Özel Hastaneler Yönetmeliği, Kişisel Sağlık Verilerinin İşlenmesi ve Mahremiyetinin Korunması Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuat hükümleri çerçevesinde ve yukarıda açıklanan amaçlarla;

 • Sağlık Bakanlığı, bakanlığa bağlı alt birimler ve aile hekimliği merkezleri,
 • Özel sigorta şirketleri (sağlık, emeklilik, hayat sigortası ve benzeri),
 • Sosyal Güvenlik Kurumu,
 • Emniyet Genel Müdürlüğü ve diğer kolluk kuvvetleri,
 • Nüfus Genel Müdürlüğü,
 • Türkiye Eczacılar Birliği,
 • Adli makamlar,
 • Tıbbi teşhis ve tedavi için iş birliği içerisinde olduğumuz yurt içinde veya yurt dışında bulunan laboratuvarlar, tıp merkezleri, ambulans, tıbbi cihaz ve sağlık hizmeti sunan kurumlar,
 • Hastanın sevk edildiği veya hastanın kendisinin başvurduğu sağlık kuruluşu,
 • Yetki vermiş olduğunuz kanuni temsilcileriniz,
 • Çalışmakta olduğumuz avukatlar, vergi danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler,
 • Düzenleyici ve denetleyici kurumlar ve resmi merciler,
 • İşvereniniz ile,
 • Hizmetlerinden faydalandığımız veya işbirliği içerisinde olduğumuz tedarikçilerimiz, destek hizmet sağlayıcılarımız, arşiv hizmeti sağlayıcılarımız ve iş ortaklarımız (daha detaylı bilgi için kliniğimize yazılı başvurarak bilgi edinebilirsiniz.) ile paylaşılabilecektir.

Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve AVRUPADİŞ'in faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda AVRUPADİŞ'in akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

 • 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu,
 • 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu,
 • 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname,
 • Özel Hastaneler Yönetmeliği,
 • Kişisel Sağlık Verilerinin İşlenmesi ve Mahremiyetinin Korunması Yönetmeliği,
 • Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuat hükümleridir.

Ayrıca, Kanun'un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

 • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel veriler işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel sağlık verilerine erişim ve bu verileri isteme,
 • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • Kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesine ve/veya kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesine ilişkin işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahipsiniz.

Veri Güvenliği ve Başvuru Hakkı

Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

Kanun kapsamındaki taleplerinizi, "www.avrupadis.com" web adresindeki "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu" nu doldurarak;

 • Yakuplu Mh. Hürriyet Bulvarı Skyport Residence No:1/27-49 Beylikdüzü / İSTANBUL  adresine bizzat teslim edebilir,
 • Noter kanalıyla gönderebilir,
 • [email protected] adresine güvenli elektronik ya da mobil imzalı olarak, kayıtlı elektronik posta adresi veya sistemimizde kayıtlı elektronik e-posta adresiniz aracılığıyla iletebilirsiniz.