fbpx Skip to main content

All on 4 tekniği, aşırı kemik kaybı nedeniyle protez kullanamayan hastalara uygulanan, toplam 4-6 implant ile protezin sabitlenmesine dayalı bir tedavi konseptidir. Dişsiz hastalar için son derece başarılı klinik sonuçları olan bu tedavide, hasta aynı gün içinde geçici sabit protezlerini kullanmaya başlar.

Güncel İmplant Fiyatları

  • Başarı oranı yüksek bir tedavi şeklidir.
  • Kemik kaybını önlemeye yardımcı olur.
  • Tedavi ve iyileşme süreci kısa ve acısızdır.
  • Aynı gün içinde implant ve protez işlemi yapıldığı için hasta fazla sıkıntı yaşamaz.
  • Konuşma ve çiğneme fonksiyonlarında düzelme sağlanır.
  • Hareketli protez kullanımında zorlanan hastalar için rahatlama sağlar.
  • Estetik katkısı ile hastanın kendine özgüveni artar.
  • Az sayıda implant kullanımından dolayı maliyeti daha düşüktür.

All On 4 İmplant Tekniğiyle Tedavi Nasıl Yapılır?

All on 4 veya all on four (dörtlü implant sistemi), implant tedavisi uygulanacak hastanın klinik muayenesi ve radyolojik tetkikleri yapılır. Çekilmesi gereken dişler varsa lokal anestezi ile çekilir ve aynı anda implantlar yerleştirilir. Tedavi öncesinde alınan ölçüye göre hazırlanan geçici protezler, aynı gün hasta tarafından kullanılmaya başlanır.

 

All On 4 İmplant Tekniği Kimlere Yapılır ?

Bu teknik tüm dişlerini kaybeden veya çekilmesi gereken ve çenelerin arka bölgelerinde kemik olmayan hastalara önerilmektedir. Hastaların aynı gün sabit dişlere kavuşması çok önemlidir.

 

All On 4 İmplant Tekniği Sonrası Neler Yapılmalı?

All on 4 implant tekniği uygulanan hastalar, çene cerrahının verdiği ilaçları düzenli kullanmalı, geçici protez döneminde hiçbir şekilde sert besinler tüketmemeli, doktorun önerdiği diyete ve hijyen kurallarına uymalıdır. Kemiğin kaynaşma sürecini tamamladığı üç ay sonrasında, yapılan kalıcı protezlerle, normal beslenme düzenine geçilebilir. Geçici protezlerde bir kırık oluşursa hemen hekime gidilmeli, olası implant kaybının önüne geçilmelidir.

Bir Cevap Yazın

Close Menu